فروش ویژه

کتاب بابا لنگ‌دراز

جین وبستر

53,000 تومان
بدون مالیات

تعداد

بابا لنگ دراز، رمانی در سبک نامه‌نگاری به قلم جین وبستر است. این رمان داستان دختری یتیم به نام جودی اَبوت (با نام اصلی جرشا ابوت) را بازگو می‌کند. جودی با اینکه پدر و مادر خود را در سنین کودکی ازدست‌داده؛ دختری شاد و باهوش است. او در یتیم‌خانه‌ای در شهر نیویورک – که رئیس آن زنی سخت‌گیر است – زندگی می‌کند. فردی ناشناس در یتیم‌خانه متوجه استعداد جودی در زمینه‌ی نوشتن می‌شود و تصمیم می‌گیرد تا سرپرستی او را بپذیرد و هزینه تحصیل جودی را در دبیرستان بپردازد. جودی که پس از این ماجرا در مورد این فرد کنجکاو شده، شروع به نوشتن نامه‌هایی برای او می‌کند. نامه‌هایی که اغلب جوابی در پی ندارد. او که فقط سایه‌ی کشیده‌ی حامی مرموز خود را دیده است؛ در نامه‌ها آن فرد را «بابا لنگ دراز خطاب می‌کند. 

  • سیاست امنیتی (ویرایش با ماژول اطمینان مشتری) سیاست امنیتی (ویرایش با ماژول اطمینان مشتری)
  • سیاست ارسال (ویرایش با ماژول اعتماد مشتری) سیاست ارسال (ویرایش با ماژول اعتماد مشتری)
  • سیاست بازگشت (ویرایش با ماژول اطمینان مشتری) سیاست بازگشت (ویرایش با ماژول اطمینان مشتری)

بابا لنگ دراز، رمانی در سبک نامه‌نگاری به قلم جین وبستر است. این رمان داستان دختری یتیم به نام جودی اَبوت (با نام اصلی جرشا ابوت) را بازگو می‌کند. جودی با اینکه پدر و مادر خود را در سنین کودکی ازدست‌داده؛ دختری شاد و باهوش است. او در یتیم‌خانه‌ای در شهر نیویورک – که رئیس آن زنی سخت‌گیر است – زندگی می‌کند. فردی ناشناس در یتیم‌خانه متوجه استعداد جودی در زمینه‌ی نوشتن می‌شود و تصمیم می‌گیرد تا سرپرستی او را بپذیرد و هزینه تحصیل جودی را در دبیرستان بپردازد. جودی که پس از این ماجرا در مورد این فرد کنجکاو شده، شروع به نوشتن نامه‌هایی برای او می‌کند. نامه‌هایی که اغلب جوابی در پی ندارد. او که فقط سایه‌ی کشیده‌ی حامی مرموز خود را دیده است؛ در نامه‌ها آن فرد را «بابا لنگ دراز» خطاب می‌کند. ورود جودی به دبیرستان، تبدیل‌شدنش به یک نویسنده و اتفاقاتی که برای او می‌افتد؛ منجر به آشنایی او با بابا لنگ دراز می‌شوند. ...
کتاب بابا لنگ دراز، رمانی جذاب و خواندنی است که با روایتی معصومانه و گیرا، به مذمت نگهداری نادرست کودکان یتیم در گذشته می‌پردازد و تلاش‌های دختری یتیم را برای ورود به جامعه و رسیدن به هدف‌هایش نشان می‌دهد. وبستر در این کتاب که در سبک نامه‌نگاری (سبکی که رمان در آن به‌وسیله نامه‌های دو یا چند نفر به هم پیش می‌رود) نوشته‌شده است؛ در قالب داستانی جذاب به بیان احساساتی انسانی همچون دوستی، بخشش، صبوری و شادی می‌پردازد.
رمان بابا لنگ دراز به دلیل نوشتاری صمیمانه و داستان شیرینی که دارد، می‌تواند هر فردی را در هر سن و سالی به خود جذب کند. این رمان در همان سال‌های ابتدایی انتشار در سال 1912، مورد استقبال قرار گرفت. تاکنون اقتباسات زیادی از آن انجام‌شده که مجموعه‌ی پویانمایی‌ بابا لنگ دراز محصول ژاپن یکی از بهترین آن‌ها است. این مجموعه تاکنون چندین بار از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش ‌شده است.
جین وبستر (1916 – 1876) نویسنده و نمایشنامه‌نویس آمریکایی است. مادر جین خواهرزاده نویسنده‌ی مطرح آمریکایی مارک توین است. لحن نوشتاری کتاب‌های وبستر ساده و روان است و دیدگاه‌های سیاسی و اجتماعی او در کتاب‌هایش کاملاً مشهود است. وبستر پس از به دنیا آوردن فرزندش در سال 1916 براثر تب زایمان درگذشت. از دیگر کتاب‌های او می‌توان به دشمن عزیز و تنها پتی اشاره کرد.

اطلاعات صفحه

نویسنده
جین وبستر
مترجم
محسن سلیمانی
نام انگلیسی
Daddy-Long-Legs
نویسنده به انگلیسی
Jean Webster
ناشر
افق
قطع وزیری
جیبی
سال چاپ
1399
تیراژ
5000
نوبت چاپ
18
تعداد صفحه
298
نوع جلد
سخت
شابک
9789643695798